Ką verta žinoti apie valymo įrenginių montavimą | FELIKSNAVIS

Ką verta žinoti apie valymo įrenginių montavimą?

Valymo įrenginių montavimas – atsakingas ir specifinių žinių reikalaujantis darbas. Norint, kad galutinis rezultatas nenuviltų, o įranga veiktų sklandžiai, svarbus tikrai ne vienas aspektas. Vienas iš geriausių pasirinkimų tokiais atvejais – patyrusių specialistų pagalba. Visgi, ką vertėtų žinoti, jei montavimo darbus planuojate atlikti patys? 

Tinkamos vietos parinkimas

Pirmasis žingsnis, kurį reikėtų atlikti – tinkamai parinkti valymo įrenginio vietą. Dažniausiai reikalinga informacija būna nurodyta statinio techniniame projekte. Priešingu atveju ją reikia parinkti atsižvelgiant į aplinkosauginius reikalavimus ir vietos sąlygas, tokias kaip:

  • grunto geologinės ir hidrogeologinės savybės,
  • nuotekų išleidimo galimybės,
  • sklypo dydis,
  • nuotekų užterštumas ir jų svyravimai,
  • aptarnavimo sąlygos.

Įvertinus šiuos aspektus, gali būti atliekamas valymo įrenginių montavimas

Duobės iškasimas

Kitas darbų etapas – duobės kasimas. Dažniausiai jis atliekamas dviem etapais: ekskavatoriumi ir rankiniu būdu (prie jo pereinama tada, kai lieka maždaug 20 cm iki projekte nurodyto duobės gylio – taip nesujudinamas gruntas, į kurį remsis įrenginys).

Verta atkreipti dėmesį ir į kanalizacijos vamzdžio diametrą, jo nuolydį, kuris vienam metrui turi siekti apie 2–2,5 cm. Įleidus talpą į duobę svarbu įvertinti, kad jos viršutinė dalis stovėtų horizontaliai. Būtent dėl to prieš tai vandeniu užpilamas viršutinėje dalyje esantis latakas, pagal kurį pakoreguojama viso valymo įrenginio padėtis. 

Duobės užpylimas

Kitas žingsnis, kurį apima valymo įrenginių montavimas, yra duobės užkasimas, kuris vyksta pilant gruntą palaipsniui, maždaug 20–30 cm sluoksniais. Sutankinimui dažniausiai naudojamas vanduo arba specialus tankintuvas. Tuo pačiu metu, kai užkasama duobė, vandeniu pildomas ir pats įrenginys: į duobę kasama 20–30 cm smėlio ir tuo pačiu metu į talpą pilama toks pat lygis vandens. Tai kartojama tol, kol korpusas užpilamas smėliu iki įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžių. Užkasus įrenginį iki viršutinės dalies rekomenduojama jį uždengti – taip išvengsite grunto patekimo į vidinę dalį. 

Ką daryti, kai gruntiniai vandenys aukšti?

Atvejais, kai gruntiniai vandenys yra aukšti, įrenginys turėtų būti tvirtinamas prie gelžbetonio pagrindo. Galimi keli tvirtinimo būdai.

  • Pirmuoju nuleidžiama speciali plokštė, ant jos paviršiaus užpilama 10–20 cm grunto sluoksnis, kuris sutankinamas. Po to atliekamas valymo įrenginių montavimas prie plokštės. Gelžbetoniniame žiede išgręžiamos dvi skylės, per kurias perkišamas nerūdijančio plieno lynas ir sutvirtinamas su laikikliais.
  • Antruoju būdu gelžbetoniniai žiedai nuo įrenginio guldomi taip, kad tarp lyno ir nuotekų valymo įrenginio susidarytų apie 20 laipsnių kampas.

 

Ieškote efektyvaus nuotekų tvarkymo būdo? Kreipkitės į „Feliksnavis“ specialistus – jie ne tik pakonsultuos, bet ir padės sumontuoti pasirinktą įrenginį.

 
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba