Biocheminiai buitinių nuotekų valymo įrenginiai | Feliksnavis

BIOCHEMINIAI BUITINIŲ NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIAI

       
 
Aplinkosauginiai reikalavimai ateityje tik griežtės, todėl UAB „Feliksnavis“, atsižvelgdama ne tik į šiandienos, bet ir į rytojaus rinkos poreikius, jau dabar gali pasiūlyti inovatyvią sistemą. Modernus, išskirtinio dizaino biocheminis BNVĮ yra skirtas valyti buitines nuotekas iš individualių namų, sodybų, komercinių patalpų ir pan., kur vartotojų skaičius neviršija 50 GE. Jis pasižymi tuo, kad šis įrenginys itin gerai valo fosforą, kurio gausu buitinėje chemijoje, asmeninės higienos priemonėse. Daugiau apie įrenginio veikimą skaitykite skiltyje "Veikimo principas".
 
Standartiškai valymo įrenginio komplekte būna žalias gelkautinis dangtelis (1). Tačiau esant poreikiui, galime pasiūlyti ir kitų variantų : 
 
TELESKOPAS (2) - variantas idealiai tinkantis tiems, kurie taupo vietą savo sklype. Reaguliuojamo aukščio teleskopas su juodos arba žalios spalvos plastikiniu dangteliu. 
PERĖJIMAS po važiuojamąja dalimi (3). Pasirinkimas tinkamas tuo atveju, jeigu planuojate valymo įrenginį montuoti po važiuojamąja dalimi, kur numatyta danga (kaip pvz.) trinkelės. Panaudojus perėjimą, beliks pasirūpinti tik ketiniu dangčiu, kurį išsirinksite pagal savo poreikius. Daugiau informacijos apie šį montavimo būdą (po važiuojama dalimis) ieškote skiltyje "Montavimas
 

Informacija apie produktą

Montavimas

Tam, kad valymo įrenginiai veiktų sklandžiai ir atitiktų kiekvieno kliento individualius poreikius, svarbu pasirūpinti tinkamu jų montavimu, kuris sudarytas iš kelių etapų.

1. VALYMO ĮRENGINIO TRANSPORTAVIMAS IR SANDĖLIAVIMAS

Prieš talpinant įrenginį į transporto priemonę, būtina įsitikinti, ar joje nėra aštrių išsikišimų, kurie galėtų pažeisti krovinio korpusą. Svarbu jį transportuoti vertikalioje pozicijoje ir tik gerai pritvirtinus. Tam patartina naudoti GRP, nailoninius ar kitokius nemetalinius diržus.

Sandėliavimo metu įrenginį reikėtų apsaugoti nuo sugadinimo, neleisti kitiems asmenims jo judinti ar reguliuoti. 

2. PASIRUOŠIMAS STATYBOS DARBAMS 

Tam, kad valymo įrenginiai būtų sumontuoti tinkamai, gali prireikti tokių medžiagų ir įrankių, technikos:

  • geros kokybės klijų-hermetiko („Wurth Bond+Seal“ ir pan.),
  • kniedžių M4x30 A2 arba nerūdijančio plieno varžtų (DIN7337 M4x35 A2),
  • užpilo: rupaus grunto (žvyras arba smėlis, grūdelių skersmuo 3–20 mm dydžio),
  • reikiamo diametro PVC vamzdžių lauko kanalizacijai ir oro nuvedimui (gali tikti ir žarna),
  • elektros kabelio (3 x 1,5 kW, 220 V) ir apsauginio jo šarvo (jeigu orapūtė montuojama lauke, šalia valymo įrenginio),
  • kastuvų, ekskavatoriaus su kaušu,
  • karšto cinkavimo ankeravimo varžtų M12x110 mm (jeigu reikia),
  • betono mišinio arba betoninės, reikiamo skersmens plokštės (jeigu reikia),
  • darbo saugos priemonių (liemenių, šalmų ir t.t.).

Taip pat rekomenduojama pasirūpinti vandens tiekimu statybvietėje: tai būtina, kai montuojami valymo įrenginiai.

3. VIETOS PARINKIMAS 

Vieta nuotekų valyklai parenkama taip, kaip nurodyta statinio techniniame projekte. Jeigu jo nėra, vieta nustatoma pagal Statybos techninius reglamentus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įrenginį būtų patogu sujungti su dumblo siurbimo mašina ir toje sklypo vietoje nesikauptų lietaus vanduo.

4. STATYBOS DARBAI, ĮRENGINIO MONTAVIMAS 

Žemės darbai turėtų būti vykdomi vadovaujantis statybos techniniu reglamentu bei statinio techniniu ir /arba darbo projektu.

5. DUOBĖS IŠKASIMAS 

Svarbu, kad duobė būtų piltuvo formos. Ji kasama taip, kad viršuje jos plotis būtų 1,5 m, o apačioje – 0,5 m didesnis už pačią valyklą. Maksimalus užpilas nuo žemės paviršiaus iki valyklos viršaus yra 1,2 m. Talpyklų skersmenys patekti 1 lentelėje.

Modelis Gyventojų skaičius Našumas (m3/parą) Įrenginio liuko diametras (mm) Įrenginio diametras (mm) Bendras įrenginio aukštis (mm) Įtekėjimo gylis (mm)
FEL/4 4 0,8 1000 1520 2090/2290 500/700
FEL/6 6 0,9 1000 1720 2450 770
FEL/10 10 1,5 1000 2020 2510 700
FEL/15 15 2,25 1000 2420 2610 700
FEL/25 25 3,75 1000 2870 2890 700

Duobės, kurioje bus montuojami valymo įrenginiai, kasimas atliekamas dviem etapais :

  1. Ekskavatoriumi kasama duobė, paliekant 20 – 30 cm iki numatytos projektinės altitudės.
  2. Paskutiniai 20 – 30 cm turi būti kasami rankiniu būdu, kad valymo įrenginys atsiremtų ant nesujudinto grunto. Jei duobė greitai prisipildo vandens (atvejais kai vyrauja aukšti gruntiniai vandenys) reikia naudoti siurblį.

6. DUOBĖS UŽKASIMAS (UŽPYLIMAS) 

 Būtina tinkamai užkasti duobę. Darbas atliekamas šiais etapais:

1. Įleiskite valymo įrenginį į duobę. Naudokite kėlimo diržus ir ekskavatoriaus kaušą. Diržus tvirtinkite prie rankenų.

2. Įrenginį centruokite duobės atžvilgiu. BNVĮ turi būti montuojamas griežtai horizontalioje padėtyje.

3. Užpilas, t. y. purus gruntas, tankinamas vandeniu. Draudžiama užkasimui naudoti kitokį gruntą (pvz., molį, statybines atliekas ir pan.). Šiame etape būtina užtikrinti, kad valymo įrenginiai stovėtų horizontaliai. Sujunkite jų korpusą ir dangtį. Sandarumui užtikrinti naudokite tik kokybiškus klijus-hermetiką ir kniedes arba nerūdijančio plieno varžtus. Atstumas tarp kniedžių turi būti apie 15 cm. Tokiu pačiu principu yra tvirtinamos paaukštos arba apžiūros dangtis prie įrenginio dangčio.

4. Talpyklą pildykite vandeniu, o duobę – užpilu vienodais etapais po 20-30 cm : 1) vidinė kamera, 2) išorinė kamera, 3) iškasa. Tokį eiliškumą naudokite, kol pasieksite ištekėjimo vamzdžio apačią.

5. Prijunkite PVC lauko kanalizacijos vamzdžius prie įtekėjimo ir ištekėjimo movų. Vamzdžių klojimo nuolydis turi būti 1 -2 cm/m. vamzdynus reikia tiesti ant natūralaus, neišjudinto grunto.

6. Pabaikite užpylimą iki projektinės altitudės. Viršutinis grunto sluoksnis (20–30 cm) užpilamas juodžemiu. Supilto grunto paviršius turi būti 5–10 cm aukščiau nei žemės paviršius. Tam, kad valymo įrenginiai gražiai įsilietų į aplinką, juodžemis apsėjamas žole.

Tokiu būdu į žemę saugiai įmontuojami nuotekų valymo įrenginiai. Dirbdami tokiais etapais pasieksite norimą rezultatą ir nesudėtingai įmontuosite įrenginį. Nepamirškite, jog pabaigus kasimą dėl aplinkos tvarkingumo geriausia šią teritoriją apsėti žole.

7. VALDYMO DĖŽĖS MONTAVIMAS IR PAJUNGIMAS 

Įrangos dėžė montuojama šalia BNVĮ. Atstumas turi siekti apie 1 m. Jos apačioje yra du išėjimai, skirti prijungti oro tiekimo vamzdžiui į aeratorius ir erliftą. Kiek aukščiau, įrangos dėžės šone, yra jungtis elektros laidui, kuris turi būti apsaugotas specialiu šarvu. Valdymo skydą sukonfigūruoja gamintojas.  Dozavimo siurblys turi būti nustatytas pagal dozavimo siurblio naudojimo instrukciją pagal WWTP modelį.

8. VALYMO ĮRENGINIO MONTAVIMAS, ESANT AUKŠTIEMS GRUNTINIAMS VANDENIMS 

Kai BNVĮ montuojamas šlapiame dirvožemyje, kur gruntinio vandens lygis nuo žemės paviršiaus mažesnis nei 2,5 m, jis tvirtinamas ant gelžbetoninio pagrindo. Tai gali būti vietoje išlietas betono sluoksnis su armatūros tinkleliu arba atvežtas į montavimo vietą gelžbetoninis padas. Valymo įrenginiai tvirtinami specialiais diržais bei karšto cinkavimo varžtais. Atstumas tarp betono pagrindo sienos ir varžto turi būti ne mažesnis kaip 105 mm. Jei klientas ignoruoja šį reikalavimą, gamintojas nėra atsakingas už ilgalaikes fizines ar mechanines jėgas, galinčias deformuoti BNVĮ.

Paleidimas

Galimi du valymo įrenginio paleidimo būdai: atvežant aktyvųjį dumblą arba savaiminis. Paprastesnis ir labiau gamintojo rekomenduojamas yra antrasis būdas. Pirmasis  būdas rekomenduojamas kai įrenginys sunkiau įsidirba (per maži nuotekų, teršalų kiekiai ir t.t.).

  • Atvežant veiklųjį dumblą iš normaliai veikiančių nuotekų biologinio valymo įrenginių.

Atvežamas dumblas turi sudaryti 5–10 % darbinio įrenginio tūrio, kurio koncentracija – 4–6 g/l. Jis supilamas į talpą, kuri prieš tai užpildoma švariu vandeniu ir vieną parą aeruojama. Po to valymo įrenginiai dar vieną parą aeruojami, tada pradedamos tiekti nuotekos. Šiuo atveju paleidimą galima įgyvendinti bet kuriuo metų laiku. Maždaug po 30–40 parų eksploatavimo pasiekiami reikalaujami valytų nuotekų užterštumai pagal BDS ir skendinčias medžiagas. Teisingai eksploatuojant orapūtę, įrenginyje palaikoma ne mažesnė kaip 2 mg/l deguonies koncentracija, būtina dumblo augimui ir geram įrenginio funkcionavimui.

  • Užauginant veiklųjį dumblą vietoje.

Paleidimo metu įrenginys turi būti užpildytas vandeniu ir aeruojamas 3–4 paras. Nuotekos pradedamos tiekti palaipsniui, apie 10–20 % kiekiu, kas savaitę jį didinant po 20 %, kol pasiekiama projektinė dumblo koncentracija. Maždaug po dviejų mėnesių eksploatavimo pasiekiami reikalaujami valytų nuotekų užterštumai pagal BDS ir skendinčias medžiagas. Teisingai eksploatuojant orapūtę, valymo įrenginiai padeda palaikyti ne mažesnę kaip 2 mg/l deguonies koncentraciją, būtiną dumblo augimui ir geram įrenginio funkcionavimui.

Paleidimo būdas parenkamas įvertinus individualią situaciją, poreikius ir galimybes. Jei norite, kad tai padaryti būtų lengviau, verta pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Kasdieninė eksploatacija

Po sumontavimo, valymo įrenginys užpildomas švariu vandeniu iki išleidimo vamzdžio lygio. Sureguliuojamas erlifto darbas, bei įjungiama orapūtė. Gamykliškai suprogramuotais laiko intervalais paduodamas oras į difuzorių ir erliftą.
Pradedant naudotis valymo įrenginiu reikia stengtis neapkrauti jo buitine chemija arba itin dideliais nuotekų kiekiais. Įrenginio įsiveikimo laikotarpis gali trukti nuo 1 iki 3 mėnesių.

Orapūtės priežiūra

Labai svarbu užtikrinti tinkamą orapūtės veikimą, nes nuo to priklausys Jūsų nuotekų išvalymo efektyvumas. Reikia periodiškai tikrinti ar orapūtė normaliai funkcionuoja: ar neskleidžia neįprasto triukšmo ar vibracijų, ar
nekaista. Vieną kartą per 3 mėnesius būtina išvalyti orapūtės filtrus.

  • Atsukite ir išimkite varžtą iš dangtelio
  • Nuimkite filtro dangtelį
  • Nupūskite dulkes. Jei užterštumo lygis labai didelis, tai išplaukite filtrą neutraliame plovimo skystyje. Išskalaukite švariame vandenyje, išdžiovinkite.
  • Įdėkite filtro elementą atgal į vietą
  • Pritvirtinkite filtro dangtelį varžtu

Prieš atlikdami priežiūros darbus, būtinai išjunkite orapūtę iš elektros tinklo. Detalesnę informaciją apie priežiūrą, galimus gedimus ir kt. pateikiama orapūtės vartotojo instrukcijoje. Būtinai perskaitykite ją !

Dozavimo siurblio ir cheminių skysčių priežiūra

ĮSPĖJIMAS ! PIX-115 yra ėsdinanti medžiaga, dirbant su ja būtina naudoti atitinkamas apsaugines priemones. Laikykite cheminius skysčius originalioje pakuotėje (konteineryje). Cheminę medžiagą dozuoja dozavimo siurblys. Valdymo dėžutėje sumontuotas šviesos bei garso signalas, kuris įspėja apie žemą cheminio skysčio lygį konteineryje. Po įspėjimo, cheminė medžiaga turi būti pakeista nauja.

 

Kasdieninė priežiūra

Kad Jūsų biologinis BNVĮ veiktų kuo efektyviau ir nekeltų Jums rūpesčių, eksploatuojant jį DRAUDŽIAMA:

  • Pilti bakterijas ir biopreparatus (pvz.: Septic Gobbler, Toilet Gobbler, BioActive, Bio 7 Fosses ir kt.). Šios bakterijos yra skirtos išgrėbiamų srutų duobių ir kitų anaerobinių kanalizacijos įrenginių kvapų naikinimui
    ir organinės taršos skaidymui.
  • Pajungti vandens minkštinimo ir nugeležinimo filtrų regeneravimo (plovimo) proceso metu susidarančias nuotekas. Druskos ir kiti mineralai gali ženkliai sumažinti buitinių nuotekų išvalymo efektyvumą. Todėl
    būtina numatyti atskirą nutekamąjį vamzdį, aplenkiant valymo įrenginį.
  • Pajungti kondensacinių katilų susidarančias nuotekas.
  • Pajungti baseinus, kubilus ir pan. Didelis vandens kiekis gali išplauti aktyvųjį dumblą iš sistemos, o chloras gali paveikti aktyviojo dumblo kokybę.
  • Pajungti paviršines (lietaus) nuotekas. Šioms nuotekoms turi būti įrengta atskira šalinimo sistema.
  • Mesti į klozetą higienos priemonių atliekas, pvz.: popierinius rankšluosčius, higieninius įklotai, tamponus, vatos tamponėlius, ausų krapštukus, vystyklus, drėgnas servetėles, guminius produktus (pirštines,
    prezervatyvus) ir kitas biologiškai nesiskaidančias atliekas.
  • Mesti arba pilti į klozetą, kriauklę arba į patį valymo įrenginį tokias atliekas, kurios gali užkišti vamzdžius ir (arba) trikdyti visos sistemos darbą, pvz.: kačių kraikas, cigarečių nuorūkos, sodo ir daržo chemikalai,
    dažai, automobilių filtrų tepalai ir alyvos, medicinos vaistai, statybinės atliekos, smėlis, žvyras ir pan.
  • Pilti dideliais kiekiais maistinį aliejų ir riebalus iš gruzdintuvių arba keptuvių. Leistinas kiekis riebalų - tai riebalų likučiai, susidarę ant lėkščių ar kitų indų.
  • Net ir nesinaudojant valymo įrenginiu, negalima jo palikti tuščio! Nepripildytą valymo įrenginį gali veikti išorinės grunto jėgos, todėl jis visada turi būti užpildytas vandeniu.

Eksploatuojant valymo įrenginį PATARTINA / REKOMENDUOJAMA:

  • Riboti dezinfekcinių priemonių naudojimą, kurių sudėtyje yra chloro arba aktyviojo deguonies. Tokios priemonės yra žymimos simboliais: 
  • Net ir nesinaudojant valymo įrenginiu negalima jo palikti tuščio. Nepripildytą valymo įrenginį gali veikti išorinis gruntas, todėl talpa visada turi būti užpildyta vandeniu.
  • Vengti „skalbdienių“, o skalbimus tolygiai paskirstyti savaitės bėgyje.
  • Neviršyti buitinės chemijos dozių ir naudoti taip, kaip nurodyta ant pakuotės.
  • Naudoti tuos pačius buitinės chemijos preparatus, nes veiklusis dumblas geriau "apdirba" tos pačios rūšies produktus.
  • Pastatyti šiukšlių kibirą vonios kambaryje, kad higienos priemonių atliekos patektų būtent į jį, o ne į klozetą.
  • Vieną kartą per 3 mėnesius išvalyti orapūtės filtrą, jeigu jis užsiteršė.

Vadovaujantis šiais patarimais valymo įrenginiai gali išlikti funkcionalūs gerokai ilgiau. Primename, jog už naudojimą ir jo padarinius atsako įrenginio valdytojas.

Veikimo principas

Šio modelio Nuotekų valymo įrenginys valo BIOLOGINIU ir CHEMINIU būdu

Nuotekų valymas įrenginyje vyksta tiek biologiniu tiek cheminiu būdu. Nevalytos nuotekos patenka į sistemą. Organinių teršalų šalinimo bei nitratų oksidavimo iki nitritų procesas vyksta bioreaktoriuje, tiekiant suspaustą orą bei procese dalyvaujant aktyviajam dumblui. Anoksiniai procesai vyksta tuomet, kai aeracija yra neaktyvi (orapūtė išjungta); mikroorganizmai naudoja nitratų deguonį, kuris leidžia išlaisvinti dujinį azotą, t.y. pašalina azotą iš nuotekų. Fosforas iš nuotekų šalinamas tiek biologiniu tiek cheminiu būdu. Cheminiu būdu šalinant fosforą, dozavimo siurblio pagalba yra įterpiama geležies druska. Po jos įterpimo, susidarę netirpūs fosfatų kristalai, kartu su aktyviuoju dumblu kaupiasi antriniame nusodintuve. Cheminis koaguliantas geležies (III) sulfatas PIX-115 naudojamas cheminiam ištirpinto fosforo junginių apdorojimui. Fosforas bei aktyvusis dumblas sėda ant įrenginio dugno. Periodiškai nusistovėjęs fosforas bei perteklinis dumblas, asenizacinės mašinos pagalba, turėtų būti šalinami iš įrenginio. 

Techniniai parametrai

Modelis GE (gyventojų skaičius) Našumas  (m³/parą) Standartiniai matmenys El. Energijos sąnaudos (kWh/d) Chemikalo sąnaudos l/1 metai  Orapūčių kiekis Tūris, m³

Orapūtės dėžė

d/h

H, mm D, mm D1, mm H1, mm Mova, mm
FEL/4 4 0,8 2290* 1520 1000 700* 110 0,63 22,3
1 2,4 800/400
FEL/6 6 0,9 2450 1720 1000 770 0,83 35,0
1 3,3 800/400
FEL/10 10 1,5 2510 2020 1000 700 160 1,02 58,0
1 5,0 800/400
FEL/15 15 2,25 2610 2420 1000 700 1,86 87,2
1 7,7 800/400
FEL/25 25 3,75 2890 2870 1000 700 2,21 145,3
1 12,7 800/400

Šiam modeliui galimi ir kiti įtekėjimo gyliai. Klausti pas gamintoją.

Pagal poreikį dar galima rinktis:  ketinį dangtį Ø 630 (montuojami po važiuojamąja dalimi) arba teleskopinį (reguliuojamo aukščio).

   Plačiau : https://feliksnavis.lt/lt/papildoma-iranga.htm

Problemų/trikdžių diagnostika ir šalinimas
SIMPTOMAI /PROBLEMOS ĮMANOMA PROBLEMA KOREKCINIS VEIKSMAS
Orapūtė veikia, tačiau aeracijos kameroje pastebimas silpnas burbuliavimas, sūkuriai arba visai neburbuliuoja. Taip gali įvykti dėl kelių priežasčių: a) Užsikišęs guminis difuzorius. a) Įvykdykite įrenginio atsiurbimo darbus, bei guminius difuzorius nuplaukite aukšto slėgio vandeniu.
b) Oro nuotėkis oro tiekimo vamzdyje, žarnoje arba sujungimuose. b) Apžiūrėkite vamzdžius, žarnas, o ypač sujungimus; Pašalinkite nuotėkį pagal poreikius.
c) Oro tiekimo vamzdyje susikaupė kondensatas. c) Oro tiekimo vamzdis paklotas be nuolydžio. Perkloti vamzdį.
d) Susidėvėjusios orapūtės dalys. d) Patikrinti orapūtės membranas, vožtuvus, magnetus. Pastebėjus gedimą, taisyti arba keisti nauja .
Daug baltų putų aeracijos kameroje. Putos lipa per dangtį iš valymo įrenginio. PASTABA: šviežios baltos putos 1 -3 dieną nuo įrenginio paleidimo, yra natūralus reiškinys, reiškiantis mokroorganizmų augimą.  a) Perteklinis buitinės chemijos naudojimas. a) Nebenaudokite buitinės chemijos kurį laiką. Praėjus dienai ar kelioms dienoms padėtis normalizuosis.
Tirštos tamsiai rudos putos aeracinės kameros paviršiuje. a) Senas dumblo amžius. Įrenginyje per daug perteklinio dumblo. a) Laikas pašalinti perteklinį dumblą.
Pilkšva/tamsiai juosva spalva aeracinėje kameroje, gali būti juntamas septinis kvapas. a) Toks simptomas nurodo, kad įrenginyje vyksta anaerobiniai procesai, įrenginyje gali trūkti deguonies. Žr. B a) – c). Žr. C a) – c).
Valytos nuotekos išteka su dumblu. Ištekančios nuotekos nėra skaidrios, prastos kokybės, savyje turi rudos/juodos spalvos nuosėdų, ypač piko metu. a) Per didelė hidraulinė apkrova po skalbimo ir/arba kitos veiklos. a) Sumažinkite skalbimų skaičių per dieną iki 1 karto.
b) Dėl ilgo naudojimo susikaupė didelis kiekis perteklinio dumblo. b) Atlikite dumblo nusodinimo testą ir jei reikia atlikite dumblo atsiurbimą.
c) Antrinio nusodintuvo paviršiuje susikaupė per didelis sluoksnis dumblo. c) Atlikite dumblo nusodinimo testą ir jei reikia atlikite dumblo atsiurbimą.
Aeracijos kameroje pastebimi riebalų kamuoliukai. a) Didelis riebalų kiekis išpilamas į kanalizaciją. a) Nebenaudokite buitinės chemijos kurį laiką. Praėjus dienai ar kelioms dienoms padėtis normalizuosis. Jeigu riebalų kamuoliai neišnyksta, pašalinkite juos rankiniu būdu
naudojant kaušą arba samtį.
Išpuręs tamsus dumblas antriniame nusodintuve. a) Per maža apkrova organiniais teršalais. a) Tiekite kuo natūralesnes nuotekas (tualetas, dušas, praustuvė) ir kuo mažiau chemijos bei didelių vandens kiekių. Praėjus kelioms dienoms, padėtis normalizuosis.
b) Per didelė apkrova teršalais. b) Per daug žmonių naudojasi BNVĮ. Kreipkitės į specialistus dėl tinkamo BNVĮ dydžio arba dėl papildomos įrangos parinkimo.
c) Nuotekos prieš patenkant į NVĮ nusistovi pakeliui, todėl pradeda rūgti. c) Apžiūrėkite vamzdžius ir/arba tarpinius šulinius dėl galimų užsikimšimų. Pašalinkite
užsikimšimus, jeigu to reikia.
d) Perteklinis rūgštinių chemikalų naudojimas, mažas nuotekų pH d) Nenaudokite rūgštinių chemikalų kurį laiką. Praėjus kelioms dienoms padėtis normalizuosis.
e) Į įrenginį patenka ne buitinės nuotekos. e) Kreipkitės į projektuotojus dėl papildomos įrangos parinkimo, jeigu vykdote komercinę veiklą.
f) Orapūtė neveikia. f) Patikrinkite orapūtės membranas, vožtuvus, magnetus. Pastebėjus gedimą, taisyti arba pakeisti į naują.
Nėra cirkuliacijos erlifte Erliftas užsikišęs. Nuimkite erliftą ir vandens pagalba išvalykite užsikimšimą.

 

Technologiniai parametrai (Sertifikatai)

Nuotekų valymo įrenginiai FEL atitinka standarto EN 12566-3+A2:2013 „Mažieji iki 50 SGS nuotekų valymo įrenginiai. 3 dalis. Gamyklinės ir (arba) statybvietėje surenkamos buitinių nuotekų valyklos“ priede ZA numatytas charakteristikas ir sąlygas.

BNVĮ FEL tipo buvo išbandyti ir sertifikuoti „PIA Gmbh Acheno“ Vokietijos laboratorijoje (notifikuota įstaiga, Nr. 1739). 2017 metais išduotas sertifikatas, kurio pagrindu išrašoma ES atitikties deklaracija ir įrenginiai ženklinami CE ženklu.

Nuotekų valymo efektyvumo bandymo metu buvo pasiekti šie rezultatai:

               

Peržiūrėti visus produktų ir įmonės sertifikatus galite čia >>>

Perteklinio dumblo šalinimas (Periodinė eksploatacija)

Buitinių nuotekų valymo metu susidariusios atliekos (perteklinis dumblas) turi būti šalinamos tinkamai ir aplinkai saugiu būdu. Dumblo kiekis ir atsiurbimo dažnis priklauso nuo hidraulinės ir organinės įrenginio apkrovos. Kiekvienas BNVĮ turi savo ypatybes. Per akredituotą 38 savaičių trukmės bandymo laikotarpį, nereikėjo pašalinti dumblo. Tai reiškia, kad eksploatuojant įrenginį realiame gyvenime dumblo šalinimo dažnis bus retesnis nei kartą per metus.

KAIP NUSTATYTI, KADA LAIKAS PAŠALINTI DUMBLĄ ?

Galite atlikti paprastą bandymą: naudokite skaidrų indą (pvz., stiklinę) ir paimkite dumblo ir vandens mišinio mėginį iš bioreaktoriaus. Leiskite dumblui nusistoti maždaug 30 min. Dumblas gali užimti iki 60-70% tūrio. Kai dumblo tūris pasiekia 70 proc. ar daugiau, laikas yra dumblo šalinimui. Dumblo šalinimą turi atlikti specializuotos įmonės. Prieš dumblo atsiurbimą išjunkite orapūtę 2-3 valandoms, kad visas dumblas galėtų nusistovėti. Atidarius įrenginio aptarnavimo dangtį, dumblas turi būti šalinamas iš abiejų įrenginio kamerų.

SVARBU ! Dumblo šalinimas turi būti atliekamas nuo valymo įrenginio dugno. Asenizacinės mašinos siurbimo žarna turi būti nuleista pro juodą vamzdį (žiūrėti pav. kairėje (1)). Po pagrindinio išsiurbimo, iš vidinės kameros turi būti pašalinamas likęs dumblas (2). 

Už tinkamą nuotekų valymo įrenginio naudojimą atsako pats įrenginio valdytojas. Tam, kad viskas veiktų sklandžiai ir be priekaištų, būtina žinoti kada ir kaip tinkamai valymo įrenginį išsivalyti.

Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba