UAB "Feliksnavis" įgyvendino ES paramos eksporto skatinimo projektą pagal priemonę "Naujos galimybės"

gruodžio 12, 2012

ES paramos dėka UAB „Feliksnavis“ plečia eksporto rinkas

UAB „Feliksnavis“ – tai gamybinė įmonė, kuri gamina įvairius buitinių bei pramoninių nuotekų valymo ir gerinimo įrenginius, lauko kanalizacijos elementus. Įmonė dirba aplinkos apsaugos srityje nuo 2003 metų ir jau dabar yra gerai žinoma vietinėje nuotekų valymo įrenginių rinkoje. Tolimesnis įmonės vystymasis, konkurencingumo augimas siejasi su įmonės eksporto plėtra.

UAB „Feliksnavis“ pasinaudojo ES lėšomis ir įgyvendino projektą, skatinantį įmonės eksportą pagal priemonę „Naujos galimybės“ iš ES regioninės plėtros fondo. Bendra projekto vertė – 574 196,00 Lt. Intensyvumas – 70 %.

UAB „Feliksnavis“ buvo užsibrėžęs tikslą įžengti į Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano rinkas ir pristatyti joms savo gaminamą produkciją. Projektas buvo pradėtas įgyvendinti 2010 metų sausio mėn. Projekto įgyvendinimo metu buvo atlikti šių keturių šalių rinkų tyrimai bei eksporto plėtros strategija, buvo parengta rinkodarinė medžiaga rusų bei anglų kalbomis, sudalyvauta tarptautinėse parodose. Visa tai leido artimiau susipažinti su šių šalių rinkų ypatumais. ES lėšomis finansuojamo projekto dėka buvo įgyvendintas UAB „Feliksnavis“ vienas svarbiausių tikslų: visai gaminamai produkcijai buvo atlikti laboratoriniai bandymai ir gauti net šeši sertifikatai, skirti Rusijos bei NVS rinkai ir keturi – Europos Sąjungos rinkai. Tai leis lengviau prasiskverbti į užsienio rinkas. Be ES finansinės paramos UAB „Feliksnavis“ atsisakytų daugelio veiklų įgyvendinimo, projektas vyktų kur kas mažesne apimtimi ir siaresniu mastu.

Vadovaujantis atliktais rinkų tyrimais bei eksporto plėtros strategija, įmonės produkcija ir toliau bus pristatoma šioms rinkoms, bus atrastos naujos eksporto plėtros galimybės, ieškant partnerių ir klientų. Taip pat įmonė sumažins priklausomybę nuo vietinės rinkos. Tokiu būdu bus didinamas įmonės produktyvumas bei konkurencingumas. Visa tai prisidės prie darnaus ekonomikos vystymosi, pridėtinės vertės augimo, naujų darbo vietų sukūrimo ir pan.

Projekto tęstinumas bus užtikrintas iš įmonės finansinių lėšų: gaunamų pajamų iš eksporto bei realizuojant produkciją vietinėje rinkoje. Pasibaigus projektui įmonė ir toliau sieks užbrėžtų tikslų: eksporto plėtros, įmonės konkurencingumo didinimo, darbo našumo augimo ir t.t.

ES parama – efektyvi pagalba verslui

ES parama yra efektyvus projekto įgyvendinimo būdas ir efektyvi investicija. Gauta parama leidžia pasiekti ne tik projekto tikslus ir rezultatus, bet ir ilgalaikius įmonės tikslus, užtikrina tolimesnį įmonės vystymąsi ir konkurencingumo augimą.

Projekto poveikis UAB „Feliksnavis“ eksporto augimui akivaizdus: visos projekto veiklos ir rezultatai ženkliai prisidės prie įmonės eksporto apimčių didėjimo bei užtikrins ilgalaikes įmonės plėtros perspektyvas naujai atrastose užsienio rinkose.

Paskelbta "BNS" 2012-12-13 http://sc.bns.lt/index.php?item=138953&id=3&subid=43

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba