Įgyvendintas dar vienas ES projektas

liepos 17, 2017

2017 m. birželio mėn. UAB "Feliksnavis" įgyvendino projektą "Biologinių buitinių nuotekų valymo įrenginių sertifikavimas", kuris dalinai buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014-2020 metų priemonę “ExpoSertifikatas LT”. Pagal šią priemonę smulkus ir vidutinis verslas gali teikti paraiškas pilnavertiškam produkcijos sertifikavimui (bandymai, tyrimai, bandinių transportavimas, dokumentų vertimo paslaugos ir pan.). 

Prieš įgyvendinant projektą bendrovė suprojektavo ir pagamino naują draugišką aplinkai biologinio buitinių nuotekų valymo įrenginio prototipą. Šis įrenginys turėjo valyti tokius teršalus kaip fosforas, azotas, nitratai, nitritai. Tokie įrenginiai turi didelę paklausą Vakarų Europos šalyse, kur ir nukreipta bendrovės eksporto plėtra. Bendrovė 2015 metais pateikė paraišką Lietuvos verslininkų paramos agentūrai. Paraiška buvo patenkinta ir projektas buvo pradėtas įgyvendinti. Pasinaudojus ES lėšomis įrenginio prototipas buvo išsiųstas į Vokietijos PIA laboratoriją, kur buvo testuojamas pagal darniuosius europietiškus standartus. Bandymai truko vienerius metus: buvo išbandytas teršalų išvalymo efektyvumas, talpyklos stiprumas, atsparumas, nelaidumas vandeniui ir kt. Visi rezultatai buvo teigiami. Tokiu būdu bendrovė galėjo ženklinti naują įrenginį CE ženklu pagal galiojančius ES statybos produktų reglamento reikalavimus. Toks sertifikavimas nėra pigus malonumas. Bendra projekto vertė – 44 733,92 Eur. Pusė šios sumos – nuosavos lėšos.

Šiuo metu sėkmingai įgyvendinus projektą, bendrovė užsiima reklamine kampanija ir ieško naujų klientų užsienio rinkose.

ES parama yra efektyvus būdas įgyvendinti įvairius verslo plėtros projektus. Juk be ES finansinės paramos šis projektas vyktų mažesne apimtimi ir truktų ilgiau laiko.

 

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba